چرم

کیف چرم طبیعی را چگونه از کیف چرم مصنوعی تشخیص دهیم؟

کیف چرم طبیعی را چگونه از کیف چرم مصنوعی تشخیص دهیم؟

مقابل ویترین فروشگاه، به کیف شیک و جذابی خیره مانده‌اید. همانی است که می خواهید و خوشگل‌ترین کیف چرم است که دیده‌اید. وارد فروشگاه می‌شوید و فروشنده کیف را به‌دست شما می‌سپارد. ناگهان تردید به‌جان‌تان می‌افتد که آیا این چرم اصل است یا تقلبی! شما که دوست ندارید پول‌تان را دور بریزید و چرم مصنوعی بخرید؟ برای خرید و انتخاب کیف چرم، کافی است با دستینو همراه شوید. با دانستن چند نکته‌ی ساده می‌توانید چرم اصل را از تقلبی تشخیص دهید و کیف باکیفیتی بخرید.

  1. اول به برچسب قیمت نگاه کنید! کیف چرم طبیعی را نمی‌توانید بسیار ارزان یا با قیمت پایین بخرید. اگر به حد کافی گران است، به قدم بعدی بروید.

۲٫ سطح کیف چرم را با تیزبینی نگاه کنید. چرم طبیعی الگو و طرح کاملا یک‌دست ندارد، زیرا پوست حیوان طرح یک‌دست کارخانه‌ای ندارد.

۳٫ حالا وقت آن رسیده تا نگاهی به درزها بیندازید. چرم غیرطبیعی نازک‌تر است و گوشه‌های تیز پلاستیک ‌مانند دارد. اگر کیف چرم طبیعی باشد، ضخیم‌تر است و گوشه‌های دانه‌دانه دارد. جای سوزن‌ها را بررسی کنید. چرم طبیعی انعطاف‌پذیر است، بنابراین سوزن به‌راحتی در آن فرو می‌رود و جای سوراخ‌های سوزن به هم نزدیک است. اما در چرم مصنوعی  جای سوراخ‌های سوزن گرد و با فاصله‌اند.

چرم استفاده شده در کیف چرم

۴٫ بعضی از شرکت‌های تولید‌کننده کیف‌ چرم، تکه‌ای از چرم مصرفی را به کیف سنجاق می‌کنند. اگر کیف موردنظر شما این ویژگی را دارد، خیالتان‌ را راحت‌ می‌کند.

۵٫ پشت چرم مصنوعی معمولا حالت پلاستیکی دارد ولی اگر طبیعی باشد، پشت آن مثل جیر است.

چرم-طبیعی

۶٫ انگشتان و کف دست را روی سطح کیف چرم بکشید. چرم طبیعی برخلاف چرم مصنوعی سطح یک‌دست صاف و نرمی ندارد، بعضی جاها زبرتر و دیگر جاها صاف‌تر و نرم‌تر است و انگار روی پوست واقعی دست می‌کشید. کیف چرم طبیعی انقدر کیفیت خوبی دارد که اگر یک‌بار آن‌را تجربه کنید، دیگر با چرم تقلبی اشتباه نمی‌گیرید. با دست کشیدن روی چرم خوب، انعطاف‌پذیری آن‌را احساس می‌کنید، درست مثل وقتی که روی پوست خودتان دست می‌کشید.

چرم--طبیعی-1

۷٫ کیف چرم را در دست بگیرید و سنگینی آن‌را بسنجید. باوجود زیپ و دکمه‌های احتمالی، کیفی که از چرم طبیعی دوخته شده، سنگین‌تر از چرم غیرطبیعی است.

۸٫ بو بکشید! کیف چرم مصنوعی بویی آمیخته با پلاستیک و چسب دارد اما طبیعی که باشد بوی «چرم» می‌دهد!

کیف چرم طبیعی

۹٫ توصیه نمی‌کنیم این راه را در فروشگاه امتحان کنید، اما حتما جواب می‌دهد. اگر شعله فندک را زیر چرم طبیعی بگیرید، تا حد زیادی مقاومت می‌کند. سپس بدون آتش گرفتن می‌سوزد. اما چرم مصنوعی طی چند ثانیه آتش می‌گیرد و بوی پلاستیک سوخته می‌دهد.

چرم طبیعی جاذب آب است و قطره‌های آب را جذب می‌کند؛ درحالی‌که رطوبت روی چرم غیرطبیعی باقی خواهد ماند.

ریزه‌کاری‌ها را فراموش نکنید. دسته‌ها نخستین بخشی از کیف چرم است که با آن تماس برقرار می‌کنید، بنابراین، باید ضمن محکم بودن، نرم و راحت باشند.

کیفیت زیپ خیلی مهم است. دندانه‌های زیپ مرغوب تیز نیست، ضمن این‌که وزن زیپ و اندازه‌ی کیف باید متناسب باشند.

کیف چرم دوشی مردانه

اگر شیک و باسلیقه هستید، نگران گرانی کیف چرم طبیعی نباشید. بخرید و سال‌ها از کیفیت و لوکس بودن آن لذت ببرید.

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *