زیورآلات دست ساز

چگونه از زیورآلات دست ساز خود مراقبت کنیم؟

چگونه از زیورآلات دست ساز خود مراقبت کنیم؟

  • مراقبت از زیورآلات دست ساز:

  • آنها را مرتب تمیز کنید: اولین کار برای حفظ زیبایی و جلای زیورآلات دست ساز تان آن است که آنها را به طور صحیح تمیز کنید. هر چه بیشتر از جواهرات خود استفاده کنید، بیشتر نیاز به تمیز کردن دارند، چون هر وقت که از دستبند یا انگشتر دست ساز استفاده می کنید آنها با چربی پوستتان و مواد شیمیایی اشیایی که لمس می کنید، تماس پیدا می کنند. همیشه از مادۀ تمیزکننده ای استفاده کنید که با جنس زیورآلات دست ساز تان مطابقت داشته باشد؛ برای مثال، مواد تمیزکنندۀ مخصوص طلا را نمی توان برای جواهرات دست ساز از جنس نقره استفاده کرد زیرا آنها برای تمیز کردن و حفظ فلز دیگری در نظر گرفته شده اند. در ضمن مراقب باشید که چگونه جواهرات خود را تمیز می کنید. زیورآلات دست سازی که دارای دانه های چوبی، سنگی یا مروارید و غیره هستند و آنهایی که دارای سنگ های قیمتی هستند به دلیل وجود این دانه ها و سنگ ها باید به گونه ای دیگر تمیز شوند. به طور کلی، یک مادۀ تمیز کنندۀ زیورآلات نباید با سنگ های قیمتی تماس پیدا کند، چون می تواند جلا و درخشندگی و زیبایی آن سنگ ها را از بین ببرد یا این که یک سنگ قیمتی متخلخل آن را جذب کند. شما می توانید این مواد تمیزکنندۀ فلزات را به صورت مایع یا خمیر خریداری کنید یا برای مراقبت از جواهرات منحصر به فرد خود از یک دستگاه تمیزکنندۀ زیورآلات استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از آب گرم و کف زیورآلاتتان را بشویید و به آرامی و نرمی خشک کنید.
زیورآلات دست ساز

زیورآلات دست ساز

  • نگذارید به آنها آسیب برسد: اگر گردنبندهای دست ساز یا زیورآلات دیگرتان زیاد کثیف نباشند یا از اول به آنها آسیبی نرسیده باشد، تمیز کردن آنها آسان تر خواهد بود. هرگز از جواهراتتان هنگام شنا کردن، آفتاب گرفتن یا تمیزکاری استفاده نکنید؛ تماس زیاد با آب دریا یا مواد شیمیایی و قرارگرفتن زیاد در معرض نور آفتاب میتوانند آسیبی دائمی به زیورآلات دست ساز شما برسانند. نکاتی نیز برای جلوگیری از آسیب رسیدن به نوع بخصوصی از فلزات وجود دارند؛ برای مثال، نقره فلز نرمی است، بنابراین زیورآلات دست ساز نقرۀ خود را همیشه قبل از بلند کردن اجسام سنگین یا انجام کاری دشوار که می تواند به آنها آسیب برساند، در آورید. شاید بهتر باشد در این مواقع زیورآلات دست سازی را که دارای دانه های چوبی، سنگی یا مروارید و غیره هستند یا آنهایی را که دارای سنگ های قیمتی هستند، درآورید تا از جدا شدن و افتادن اتفاقی آنها جلوگیری کنید.
زیورآلات دست ساز

زیورآلات دست ساز

  • آنها را در جایی مناسب قرار دهید: وقتی که از زیورآلات دست سازتان استفاده نمی کنید یا تمیزشان نمی کنید، آنها را در جعبۀ جواهراتتان قرار دهید تا از گم شدن و هم از کدر و کهنه شدن محفوظ بمانند. هرگز گوشواره های دست ساز نقره یا زیورآلات دیگر نقرۀ خود را در مجاورت هوا قرار ندهید، چون باعث می شود تا سریع تر سیاه شوند. زیورآلات از جنس نقره باید همیشه جدا از جواهرات دیگر در کیسه های پلاستیکی بدون هوا نگهداری شوند تا توسط جواهرات دیگر خراشیدگی پیدا نکنند و رطوبت هوا باعث سیاهی آنها نشود. گوشواره های دست ساز نقره اغلب با کیسه های پلاستیکی مخصوص با اندازۀ مناسب فروخته می شوند تا محافظ آنها باشند. گردنبندها و دستبندهای دست ساز از جنس نقره می توانند خیلی با هم تفاوت داشته باشند، بنابراین دقت کنید که چگونه از آنها نگهداری می کنید و آنها را در کجا قرار می دهید؛ آنهایی که ترئینات زیادی دارند نباید با زیورآلاتی که براق و ساده هستند در یک جا نگهداری شوند. گردنبندهای ساخته شده از فلزات دیگر را که مانند نقره سیاه نمی شوند باید آویزان کرد تا به هم گره نخورند. می توان دستبندها و انگشترها را در کشو نگهداری کرد، در حالی که برای نگهداری گوشواره های میخی و گیره ای باید ازپایه های مخصوصی استفاده شود.
زیورآلات دست ساز

زیورآلات دست ساز

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *