آویز بادی

چگونه آویز بادی برای خودتان را بسازید

چگونه آویز بادی خودتان را بسازید

این آویز بادیساده متشکل از لوله، ریسمان، پیچ و چوب می تواند نسیم ملایمی را به آهنگی خوش نوا تبدیل کند. از دستورالعمل ما پیروی کنید تا در طول یک بعد از ظهر آویز بادی را بسازید.

 

آویز بادی

آویز بادی

مواد مورد نیاز را تهیه کنید

شما به حداقل ٥/١ متر لولۀ مسی با قطر بیرونی ٢٣/٢٢ میلیمتر و قطر داخلی ٦/٢٠ میلیمتر، هفت عدد پیچ چشمی، پنج عدد پیچ و مهره ماشینی با قطر ٣/٣ میلیمتر، ریسمان نایلونی و یک تخته چوب با ارتفاع (کلفتی) ٥٤/٢ سانتیمتر و عرض ٢٤/١٥ سانتیمتر نیاز دارید.

آویز بادی

آویز بادی

٢ مکان آویزان شدن لوله ها را روی چوب مشخص کنید

یک تکه چوب به شکل مربع با اضلاع ٩٧/١٣ سانتیمتر ببرید و دایره ای با قطر ٤٣/١١ سانتیمتر درون آن رسم کنید. پنج نقطه با فاصله های یکسان را روی محیط دایره علامتگذاری کنید. پیچ های چشمی را در مرکز دایره و نیز در پنج نقطۀ علامتگذاری شده فرو کنید.

آویز بادی

آویز بادی

٣ لوله ها را بر مبنای کشف فیثاغورث برش بزنید

پنج قطعه لوله را طبق اندازه های داده شده در جدول زیر برش بزنید و لبه های آنها را صاف کنید. نت های این پنج زنگوله که مطابق کلیدهای سیاه یک پیانو هستند، گام مینور پنتاتونیک را تشکیل می دهند. به هر ترتیبی که این لوله ها را آویزان کنید، نت های موسیقی خوشایندی را ایجاد می کنند. یونانیان باستان مانند فیثاغورث اولین کسانی بودند که ارتباط بین یک جسم در حال ارتعاش و نت های یک گام موسیقی را مورد مطالعه قرار دادند.

زیروبمی نت موسیقی طول لولۀ مسی نقطۀ آویزان کردن از بالا
C – زیر ٢١/٢٩ سانتیمتر ٥١/٦ سانتیمتر
D – زیر ٦٢/٢٧ سانتیمتر ١٩/٦ سانتیمتر
F – زیر ٤/٢٥ سانتیمتر ٧٢/٥ سانتیمتر
G – زیر ٩٧/٢٣ سانتیمتر ٤/٥ سانتیمتر
A – زیر ٥٤/٢٢ سانتیمتر ٠٨/٥ سانتیمتر

 

٤ با ریسمان لوله ها را وصل کنید

با استفاده از دریل و طبق جدول بالا سوراخی به عمق ٤ میلیمتر در هر یک از لوله ها ایجاد کنید. این نقاطی که میله ها از آنها آویزان می شوند، بهترین طنین (رزونانس) زنگوله ها را ایجاد می کنند. یک پیچ ماشینی را درون هر یک از سوراخ- ها فرو کرده و مهره را به میلۀ پیچ بیاندازید. ریسمانی نایلونی به طول ٧٨/١٧ سانتیمتر را از هر یک از پیچ های چشمی به میلۀ هر یک از پیچ های ماشینی لوله ها ببندید.

آویز بادی

آویز بادی

٥ آویز بادی را آویزان کنید

با استفاده از ارۀ استوانه ای (استوانۀ تو خالی که لبۀ ان دندانه دارد) به قطر ٢٥/٦ سانتیمتر یک تکه چوب را برش بزنید و یک ضربه زنندۀ گرد از آن درآورید. با استفاده از چوب، بادگیری به شکل حرف «وی» انگلیسی (V) به طول ٦٢/٧ سانتیمتر بسازید. این ضربه زننده و بادگیر را از پیچ چشمی مرکزی آویزان کنید. دو تکه مربع چوبی کوچکتر ببرید و آنها را به بالای مربع اولی بچسبانید. در مرکز کوچکترین مربع یک پیچ چشمی فرو کنید. آویز بادی را آویزان کنید و از آن لذت ببرید.

 

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *