مروار بافی

معرفی هنر مرواربافی روستای صرم در کشور

  • معرفی هنر مرواربافی روستای صرم در کشور

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قمگ از معرفی هنر مرواربافی تلفیقی استان در سطح ملی خبر داد.

 

مروار بافی

مروار بافی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم، حسن بحرینی روز یکشنبه با اشاره به اینکه هنر مرواربافی تلفیقی روستای صرم معرفی می‌شود، گفت: روستای صرم به‌عنوان روستای هدف صنایع‌دستی با ارائه طرح و راهکارهایی برای رونق هنر مرواربافی تلفیقی معرفی می‌شود.

 

مروار بافی

مروار بافی

وی افزود: درصورتی‌که طرح هنر روستای صرم به‌عنوان روستای هدف صنایع‌دستی ارائه شود بر اساس بازار نیازسنجی صورت می‌گیرد و با اختصاص تسهیلات و آموزش‌های تخصصی به هنرمندان، تولیدات به‌صورت تلفیقی باهنرهای دیگر ازجمله گلیم‌بافی عرضه می‌شود.

 

مروار بافی

مروار بافی

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم بابیان اینکه مردم روستای صرم در هنر مرواربافی سابقه دیرینه دارند، گفت: اهالی این روستا، هنر مروار بافی را با بافت سبدهای تزئینی و کاربردی از جنس ترکه‌های مروار تولید و عرضه می‌کردند.

 

مروار بافی

مروار بافی

بحرینی افزود: تولید صنایع‌دستی باید بر اساس نیاز جامعه و بازار هدف باشد تا رونق بگیرد، ازاین‌رو هنر مرواربافی روستای صرم به علت یکنواخت شدن، بازارش را ازدست‌داده و موجب شده است تا دیگر تولیدی صورت نگیرد.

مرواربافی

مرواربافی

 

وی ادامه داد: غالب کارگاه‌های مروار بافی در روستای صرم به تعطیلی کشیده شده؛ ازاین‌رو اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم درصدد است تا با معرفی این روستا به‌عنوان روستای هدف بتواند با تلفیق این هنر باهنرهای شاخص دیگر زمینه اشتغال هنرمندان و بازار آن را فراهم کند تا این هنر دوباره رونق بگیرد.

 

مروار بافی

مروار بافی

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم از هنرمندان درخواست کرد: با ارائه راهکارها، پیشنهادها و طرح‌ها در خصوص رونق هنر مروار بافی، این معاونت را دررسیدن به اهداف یاری کنند.

منبع:http://goo.gl/jPWndS

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *