صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی کره جنوبی به اصفهان می آیند

هنرمندان صنایع دستی کره جنوبی به اصفهان می آیند

کنسول اول سفارت کره جنوبی در ایران در آیین گشایش نمایشگاه هنرهای سنتی چوبی اصفهان با ایراد سخنانی تأکید کرد: بیش از ۲۰۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی کره جنوبی در قالب توسعه تعاملات فرهنگی اصفهان و کشور کره جنوبی به این شهرسفر خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان؛ اولین نمایشگاه هنرهای چوبی هنرمندان اصفهانی، با حضور کنسول اول سفارت کره جنوبی در ایران، مدیر کل میراث فرهنگی استان و جمعی از مسئولین و هنرمندان و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در نگارخانه نقش خانه اصفهان افتتاح شد.

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان در آئین گشایش این نمایشگاه با ایراد سخنانی تأکید کرد: بی شک اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی، هم اینک در دنیا شناخته شده است و در عین حال با عنایت به برگزاری موفق نشست شورای جهانی صنایع دستی در این شهر تاریخی، بسیاری از کشورها مایل به برقراری ارتباط فرهنگی و هنری با این شهر بزرگ هستند.

وی تصریح کرد: بدون تردید کشور کره که در مبداء جاده ابریشم آبی قرار داشته، از گذشته های دور تا کنون همواره دارای ارتباطات فرهنگی با کشور ایران بوده است.

وی همچنین ادامه داد: امروزه بسیار خشنودیم تا با استناد به صنایع دستی غنی خود این ارتباط فرهنگی را توسعه دهیم.

در ادامه این نشست گیونگ هوان گواک، کنسول اول سفارت کره جنوبی در ایران نیز با ایراد سخنانی عنوان کرد: امروز همگان اصفهان را شهری بزرگ و تاریخی می دانند و این در حالی است که مسئولین در کشور کره جنوبی معتقدند تبادلات فرهنگی در دنیای متکثر امروزی نقش مهمی در توسعه ارتباطات بین المللی ایفا می کند.

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی

کنسول اول سفارت کره جنوبی در همین رابطه ادامه داد و افزود: با عنایت به این سیاست و با توجه به تعاملات فرهنگی فی مابین، در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۰۰ هنرمند صنایع دستی کشور کره جنوبی به اصفهان آمده و نمایشگاهی مشترک از آثار صنایع دستی اصفهان و کره جنوبی با همراهی هنرمندان این دیار در شهر تاریخی اصفهان برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است در زمینه چگونگی برگزاری این نمایشگاه جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان تأکید کرد: با توجه به ارتباطات فرهنگی دوکشور ایران و کره جنوبی، در سال ۱۳۹۵ شانزده برنامه فرهنگی مشترک در دوکشور تدارک دیده شده است که در این میان برگزاری این نمایشگاه در اصفهان با حمایت سفارت کره جنوبی در ایران برگزار شده است.

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی

وی در همین زمینه تأکید کرد: کتابی نیز مشتمل بر فعالیت های صنایع دستی ایران و کره جنوبی در حاشیه این نشست های فرهنگی با حمایت سفارت کره جنوبی به زودی انتشار خواهد یافت.

شایان ذکر است در این نمایشگاه ۱۱۰ اثر هنری از ۶۳ هنرمند هنرهای سنتی اصفهانی در هنرهایی همچون: پیکر تراشی ،منبت، خاتم کاری، معرق منبت، سوخت چوب و گره چینی به همت معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به نمایش عموم در آمده است.

 

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *