کیف چرمی

مصاحبه با خانم افسانه حقانی هنرمند محصولات چرمی دست دوز

مصاحبه با خانم افسانه حقانی هنرمند محصولات چرمی دست دوز

من افسانه حقانی متولد سال ۱۳۵۱ در تهران هستم و در حال حاضر چند سالی است که در بندرعباس زندگی می کنم. سه سال است که کار تولید محصولات چرمی دست دوز انجام می دهم. داستان ورود من به این هنر از زمانی آغاز می شه که همراه پسرم برای خرید رفته بودم تا برایش لباس بخرم، در آنجا دیدم که فردی با چرم کیف می دوزد. از این کار بسیار خوشم آمد و از فروشنده درخواست کردم یک کیف با خودم ببرم و دوباره به ایشان برگردانم تا متوجه دوخت آن بشوم. فروشنده موافقت کرد. من نیز به سراغ خرید وسایل رفتم و اولین کارم را آغاز کردم. آنقدر این کار برای من هیجان داشت و به آن علاقه مند شدم بطوری که از شب تا صبح نیز کار می کرد. بعدها درسم را نیز کنار گذاشتم و تصمیم گرفتم این کار را بطور حرفه ای دنبال کنم.

کیف چرمی

کیف چرمی

من واقعاً عاشق این کار هستم و با تمام وجود دار کار می کنم. کارهای من هیچ الگویی ندارد و همه طرح ها را ذهنی پیاده سازی می کنم. هیچ آموزشی در این خصوص ندیده ام و بصورت تجربی و با نگاه کردن به کارها نحوه دوخت آنها را فراگرفته ام؛ مثلا کیفی را درست بازیگری در فیلمی می بینم از آن خوشم می آید و شروع می کنم به پیاده سازی آن با چرم.

کیف چرمی

کیف چرمی

برای من کیفیت کار از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین همیشه از چرم طبیعی برای دوخت کارهایم استفاده می کنم. در حال حاضر برای طرح روی کارهایم از حکاکی روی چرم و گلیم استفاده می کنم و در آینده نزدیک نقاشی روی چرم را نیز به آن اضافه خواهم کرد.

کیف چرمی

کیف چرمی

از زمانی که در غرفه دایمی صنایع دستی مستقر شده ام کار آموزش چرم دوزی را نیز آغاز کرده ام که کارآموزانی نیز بصورت انفرادی و گروهی دارم. برخی محصولات با کیفیت کارآموزان را نیز در این غرفه برای فروش عرضه می کنیم. زمانی که کارآموزان کار تمیز و با کیفیت تولید می کند بسیار خوشحال می شوم و البته وقتی که آموزش های من منجر به کار خوبی توسط کارآموز نشود واقعاً ناراحت می شوم.

کیف چرمی

کیف چرمی

عشق و علاقه ای که به این کار دارم همیشه من را به جلو پیش برده است و تنها چالش عرضه محصولات فروش است که مطمیناً ذهن هر تولید کننده ای را به عنوان دغدغه ای جدی درگیر می کند

 

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *