جوانچی

فرش ایرانی در طراحی لوکس ترین برندهای مد و لباس اروپا

فرش ایرانی در طراحی لوکس ترین برندهای مد و لباس اروپا

رد پای فرش ایرانی به رد کارپت یا همان فرش قرمز ‫‏برند لوکس ‏ژیوانشی هم باز شد. مدل‌های این برند معروف فرانسوی لباس‌هایی را در شو پاییز امسال بر تن کردند که طراحی آنها الهام‌گرفته از ‫‏فرش ایرانی بود.

ریکاردو تیچی (Riccardo Tisci)، طراح برجسته‌ی برند فرانسوی «ژیوانشی»  (Givenchy) در شو پاییزه ۲۰۱۵ از طرح فرش ایرانی برای طراحی مجموعه پاییز و زمستان مردانه بهره برد. در این مجموعه‌ی جذاب، طرح‌های تمثیلی و طرح فرش روی لباس‌‌ها خودنمایی می‌کند. ریکاردو تیچی طراح مد ایتالیایی ژیوانشی توانسته با کمک طرح فرش‌هایی که ما سال‌هاست در خانه داریم، مجموعه پوشاکی خلق کند که چشم طرفداران مد سراسر دنیا را جذب خودکند.

 طرح فرش ایرانی بر روی لباس زنانه

 

ژیوانشی برند لوکس پوشاک، لوازم جانبی، عطر و لوازم آرایشی است که از سال ۲۰۰۵ همکاری با ریکاردو تیچی را آغاز کرده. خانه مد ژیوانشی در ترکیب مد با عناصر رمانتیسم سیاه شهرت دارد و توانسته با استفاده از عناصر گوتیک و نمادهای مذهبی در دل جامعه‌ی مدرن جایگاه شایسته‌‌ی خود را حفظ کند.

 طرح فرش ایرانی بر روی لباس مردانه

امسال طرح‌های ژیوانشی با الهام از فرش ایرانی مورد توجه کارشناسان مد سراسر دنیا قرار گرفت. رنگ‌های قوی و طرح‌های هندسی ایرانی برای بسیاری از طراحان مد و پوشاک منبع الهام شد. ژیوانشی از هنر ایرانی لباس‌هایی لوس و گران خلق کرد که معرف فرهنگ و هنر ایرانی بود.

 طرح فرش ایرانی بر روی لباس زنانه

البته این نخستین بار نیست که فرش ایرانی الهام‌بخش طراحی لباس شده است. در سال ۲۰۱۳ برند لوکس هرمس با الهام از فرش تبریز آثار شگفت‌انگیز تماشایی به‌نمایش گذاشت. این شرکت فرانسوی تولیدکننده‌ی لوازم جانبی چرم، لباس آماده، عطر، پوشاک و سایر کالاهای لوکس است.

جالب است بدانید پوشاک لوکسی که از نقش‌ فرش ایرانی الهام‌ گرفته‌اند، بسیار گران هستند. تی‌شرت‌ها از ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو و پیراهن‌ها از ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ یورو قیمت دارند.

طرح های زیبا و خارق العاده فرش ایرانی

فرش ایرانی شهرتی جهانی دارد و همواره به‌عنوان کالای لوکس در بسیاری از کشورهای جهان عرضه می‌شود. طرح و نقش فرش ایرانی اغلب از طبیعت الهام می‌گیرد. بنابراین نقش‌های آن باتوجه به شرایط جغرافیایی، آ‌ب‌وهوا، فرهنگ و شرایط اجتماعی متفاوت است.

 

 

 

 

 

 

 

 

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *