هنرمندان صنایع دستی

طرح حمایتی برای هنرمندان صنایع دستی

طرح حمایتی برای هنرمندان صنایع دستی

بهمن نامورمطلق درباره طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی در کمیسیون صنعت و معدن بیان کرد: به دنبال گله‌مندی هنرمندان صنایع دستی،نمایندگان مجلس طرح‌هایی را جهت حمایت از هنرمندان پیشنهاد دادند. مثلا شهرداری مثل سایر شهرداری‌های دیگر دنیا حمایت جدی از صنایع‌دستی کند و بازارچه‌ها و فضاهایی را در اختیار هنرمندان بگذارد تا آنها بتوانند محصولات‌شان را در غرفه‌هایی با قیمت‌های کارشناسی عرضه کنند.

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی

او ادامه داد: این طرح در حوزه گفتمان‌سازی نیز خطاب به صدا و سیما می‌خواهد که صنایع دستی را در فرهنگ‌سازی تغییر الگوهای مصرف و سوق دادن ایرانی‌ها برای استفاده و خرید بیشتر از این محصولات که هویت فرهنگی ما در گِروی آنهاست بیشتر حمایت کنند.

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی

حمایت هنرمندان صنایع دستی:

معاون صنایع‌دستی افزود: طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی، دولت را در حمایت بیشتر از بخش صادرات صنایع دستی، بیمه و مستمری هنرمندان موظف می‌کند. همچنین از آموزش عالی خواسته شده که گروه‌های علمی مرتبط با نیازهای صنایع‌دستی راه‌اندازی و توجه بیشتری به این موضوع کنند.

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی

نامورمطلق با بیان اینکه توضیحات داده شده در بندهای اصلی این طرح قرار گرفته، ادامه داد: همچنین در این طرح از میراث فرهنگی خواسته شده فضاها و خانه‌هایی تاریخی را که امکان واگذاری آن وجود دارد را در اختیار صنایع‌دستی بگذارند و در این فضاها از فروش هرگونه اجناس خارجی صنایع‌دستی خودداری شود. به نظر من اگر این طرح تصویب شود، تحولی را در حوزه صنایع دستی ایجاد می‌کند.

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان صنایع دستی

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: اگر در برنامه ششم توسعه خوب دیده شویم می‌توانیم اعتبارات مناسبی در این زمینه بگیریم و صنایع‌دستی را از وضعیت فعلی خارج کنیم و به رشد آن سرعت بیشتری دهیم.

منبع:http://goo.gl/4pMCHj

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *