صنایع-دستی-ایران

شناسنامه برای صنایع دستی ایران به زودی

به نقل از واحد مرکزی خبر در تاریخ ۱۴/۰۹/۹۴

شناسنامهبرای صنایع دستی  ایران خبری است که امروز به دستمان رسید.به گزارش واحد مرکزی خبر جناب آقای عبداللهی از شناسنامه دار شدن صنایع دستی  ایران خبر داد. رئیس اتحادیه فروشندان اشیاء قدیمی و صنایع دستی با بیان اینکه صنایع دستی، شناسنامه دار می شود ، گفت: شناسنامه اثر هنری باعث می شود که یک قطعه هنری در بازار بسیار ارزشمندتر از قطعه دیگر باشد.

شناسنامه صنایع دستی

شناسنامه صنایع دستی

شناسنامه دار شدن صنایع دستی

محمد عبداللهی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با برنامه ریزی دقیق باید یک آرشیو از آثار هنرمندان داخلی تهیه کنیم تا هر کسی نیاز داشت از نظر ملی و جهانی به آن رجوع کند و آثار هنرمند را ببیند.

وی ادامه داد: بزرگترین مشکل موجود در این صنعت نداشتن یک آرشیو ملی از آثار هنرمندان است.

عبداللهی با بیان اینکه اروپایی ها از دویست سال پیش تهیه آرشیو ملی را اغاز کردند، گفت: یک اثر هنری اروپایی هرچند از اثر هنری مشابه خودش در ایران پایین تر باشد اما به دلیل شناسنامه دار بودن، کار ارزشمندتری محسوب می شود.

شناسنامه صنایع دستی

شناسنامه صنایع دستی

وی افزود: باید با تجمیع تمام متولیان صنایع دستی و جمع آوری نیروی انسانی و بکارگیری تمام امکانات به آرشیو دقیق دست پیدا کنیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی ادامه داد: هر هنرمند باید لوگوی خاص را برای کار خودش داشته باشد و هر ۱۰ سال یکبار این لوگو را عوض کند.

وی افزود: تا زمانی که لوگو روی اثر هنری نقش بندد، تاریخ اصیل کار هنری را نمایش می دهد.

شناسنامه صنایع دستی

شناسنامه صنایع دستی

عبداللهی با اشاره به اینکه صنایع دستی، یکی از صنایع ارزآور است، گفت: سازمان یونسکو معتقد است ایران در تنوع صنایع دستی رتبه اول را در جهان دارد.

وی افزود: باوجود رتبه ای که در جهان داریم باید با تشکیل یک آرشیو دقیق و آگاهی از فرهنگ و نیاز کشورهای مختلف شرایط را برای صادرات بیشتر صنایع دستی فراهم کنیم.

عبداللهی ادامه داد: باید طرز تفکر مردم را در نقاط مختلف شناسایی و بر اساس طرز تفکر کشور مورد نظر صادرات را انجام دهیم.

شناسنامه صنایع دستی

شناسنامه صنایع دستی

وی درباره فرهنگ سازی استفاده از صنایع دستی گفت: صدا و سیما به همراه سایر رسانه ها باید فرهنگ استفاده از این صنایع را اشاعه بدهد.

عبداللهی درباره کشورهایی که این صنایع دستی به آنها صادر می شود ، گفت : کشورهایی چون آلمان، ایتالیا، ترکیه، روسیه و کشورهای اسلامی از جمله کشورهایی هستند که صنایع دستی کشورمان به آنها صادر می شود.

وی اظهار داشت: ارزآوری صنایع دستی درصد قابل ملاحظه ای از درآمد ناخالص ملی است.

شناسنامه صنایع دستی
شناسنامه صنایع دستی

رئیس اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی گفت: با تعامل با متولیان این صنعت و همراهی اتحادیه صنایع دستی اصفهان و شیراز در مرحله اول سعی داریم آرشیو ملی هنرمندان را تهیه کنیم.

منبع:   http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=839368

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *