صنایع-دستی

افزایش ۴۰ درصدی صادرات صنایع دستی ایران

به نقل از خبرگزاری مهر،۳۰ آبان ۹۴

بهمن نامورمطلق  معاون صنایع دستی کشور اعلام کرده است که صادرات صنایع دستی ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است و درخشان‌ترین آمار صادراتی را در زمینه صنایع دستی داشته‌ایم. در حوزه فروش داخلی هم این صنعت به موفقیت‌هایی  دست پیدا کرده است که برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی در طول سال در شهرهای مختلف کشور از اصلی‌ترین دلایل آن بوده است.

صنایع دستی

صنایع دستی

به گفته این مقام مسوول برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های موقت و دائم برعهده معاونت صنایع دستی است اما فروشگاه‌ها زیر نظر بخش خصوصی فعالیت می‌کنند؛ این معاونت، تنها طرح نشان‌دار کرن این فروشگاه‌ها را برعهده داشته است به این معنی که به برخی فروشگاه‌ها، نشان اعتماد اعطا شده تا ما با این روش بر کیفیت و قیمت کالاها نظارت داشته باشیم. در ضمن، فروشگاه‌هایی که این نشان را دریافت می‌کنند علاوه‌بر قیمت منصفانه و کیفیت خوب، تنها بایدبه ارائه فرآورده‌های دستی ایرانی بپردازند.

نمایشگاه

نمایشگاه

 

نامورمطلق روزآمد شدن را یکی از سیاست‌های معاونت این صنعت برشمرد و گفت: فروشگاه‌هایی موفق‌ترند و فروش بیشتری دارند که با تجارت روز همراه شده و در جذب مشتری فعال باشند. امروز فروش آنلاین، یکی از شیوه‌های جدید بازاریابی است. امروز بازار صنایع دستی، در حال پوست انداختن است و فعالان عرصه تولید و فروش محصولات این صنعت نمی‌توانند به روش‌های قدیمی بسنده کنند.

فروش صنایع دستی به ۲ میلیارد دلار می‌رسد

معاون این صنعت کشور به موج گردشگران، پس از پایان تحریم‌ها اشاره و بیان کرد: هنوز تحریم‌ها برداشته نشده و ما با موجی از گردشگر روبه‌رو هستیم. یکی از اهداف برنامه ششم توسعه، ورود ۲۰ میلیون گردشگر است. با این تعداد گردشگر باید فروش صنایع دستی ما به ۲ میلیارد دلار برسد.از سوی دیگر ما می‌خواهیم به همین میزان نیز صادرات داشته باشیم البته به شرط این‌که بتوانیم مشکلات ساختاری و اعتباری را برطرف کنیم.

مشاغ خانگی

مشاغ خانگی

صنایع دستی به برندسازی نیاز دارد

معاون این صنعت،«برندسازی» را یکی از نیازهای این حوزه برشمرد و گفت: صنایع دستی برتر ما باید به برند تبدیل شود؛ ما به بهترین طرح‌ها، نشان ملی اعطا می‌کنیم و حالا بِرندسازیِ نشان ملی یکی از اهداف ماست. همچنین هنرمندانی که این نشان را دریافت می‌کنند، در اولویت شرکت در نمایشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شوند و از بین ممتازان این گروه نیز،  افراد شایسته‌ای را به شرکت‌های تجاری در داخل و خارج از کشور معرفی می‌کنیم.

بسته بندی

بسته بندی

شهرداری‌ها از صنایع دستی حمایت کنند

معاون این صنعت، حمایت شهرداری را از این صنعت ضروری دانست و افزود:  امیدواریم شهرداری‌ها ازاین صنعت حمایت بیشتری کنند. زیرا در همه دنیا شهرداری‌ها از صنایع‌دستی حمایت می‌کنند و حتی مراکزی را ساخته‌ و در اختیار هنرمندان و تاجران قرار داده‌اند.

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *