روسری ابریشمی

روسری ابریشمی خود را چگونه بدون آسیب دیدن بشوییم؟

روسری ابریشمی خود را چگونه بدون آسیب دیدن بشوییم؟

روسری ابریشمی که جنس آن ها لطیف و نازک است در منزل به راحتی می توان شست.به دلیل حساسیت این روسری در اینجا دستینو نحوه شستن آن را بیان می‌کند. می توان روسری  ابریشمی را که با دست نقاشی شده اند در آب مایل به سرد با صابونی ملایم شست. دقت کنید که آن را زیاد به اصطلاح چنگ نزنید و ضمناً نگذارید تا ساعت ها در آب خیس بخورد.

روسری ابریشمی

روسری ابریشمی

 

آن را روی جا حوله ای آویزان کنید تا خشک شود. روسری از جنس ابریشم را همیشه با درجۀ گرم یا درجۀ مخصوص پارچۀ ابریشمی اتوی خود و از پشت آن اتو کنید. از گذاشتن اتوی داغ روی پارچۀ ابریشمی اجتناب کنید چون ممکن است که پارچه را بسوزانید. به آن مادۀ سفیدکننده نزنید و برای شستن آن را به خشک شویی نبرید.

روسری ابریشمی

روسری ابریشمی

رنگ های مخصوص پارچه های ابریشمی که برای نقاشی کردن روی هر یک از روسری ها استفاده شده اند با به کارگیری روش بخار تثبیت شده تا دوام داشته باشند، و شما می توانید هر چند باری که نیاز باشد روسری را با دست بشویید.

روسری ابریشمی

روسری ابریشمی

شستن روسری ابریشمی در خشک شویی:

برای شستن این نوع روسری ها می توانید آنها را به خشک شویی نیز ببرید، اما این کار را پیشنهاد نمی کنم. حتماً این مسئله را در نظر داشته باشید که خشک شویی ها ممکن است بعضی مواقع از موادی استفاده کنند که احتمال دارد باعث آسیب رساندن به لطافت و شیکی پارچۀ ابریشمی شوند. بنابراین، خیلی بهتر است تا برای مراقبت دائم از روسری های ابریشمیتان آنها را با دست بشویید؛ فقط در صورتی که لک می شوند و نمی- دانید که چگونه لکه را پاک کنید آنها را به خشک شویی ببرید.

امیدوارم با این راهکار ها بتوانید روسری های ابریشمی خود را بدون آسیب دیدن به راحتی بشویید .

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *