صنایع دستی

دریافت سه نشان ملی صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد

دریافت سه نشان ملی صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از دریافت سه نشان ملی با مهر اصالت این استان در سه رشته صنایع‌دستی خبر داد.

 

 

کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، محمود باقری در جمع خبرنگاران از افتتاح ۵۲ کارگاه صنایع‌دستی در استان کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری خبر داد و افزود: میراث فرهنگی و صنایع‌دستی اقدامات خوبی در راستای حمایت از شاغلین صنایع‌دستی انجام داده است.

 

کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد

وی بیان کرد: با آموزش‌هایی که در ۱۵۰ روستای استان انجام دادیم رتبه استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه صنایع‌دستی کشور به رتبه هفتم ارتقا پیدا کرد.

 

کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از دریافت سه نشان ملی با مهر اصالت خبر داد و خاطرنشان کرد: از پنج پرونده معرفی‌شده به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سه رشته صنایع‌دستی شامل ساز و سنتور سنتی، سفره بافی و میخک و مهلو نشان ملی دریافت کردند.

باقری از افتتاح و کلنگ زنی پنج پروژه گردشگری استان طی دهه فجر خبر داد و تصریح کرد: در دهه فجر امسال پنج پروژه داریم که از این تعداد یک پروژه کلنگ زنی اردوگاه تفریحی چشمه لگین راک بااعتبار ۲۵۰ میلیون تومان است و بقیه افتتاح می‌شوند.

وی ادامه داد: پروژه سوئیت‌های منطقه بندان سی‌سخت با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان افتتاح می‌شوند.

 

کهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگریاین استان افتتاح اردوگاه تفریحی امامزاده سید شمس‌الدین با اعتبار ۴۰ میلیون تومان را از دیگر پروژه‌های افتتاحی میراث فرهنگی در دهه فجر عنوان و اظهارکرد: افتتاح اردوگاه تفریحی شلال دان و سالن اجلاس اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از دیگر پروژه‌های افتتاحی دهه فجر است.باقری عنوان کرد: از اعتبارات یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان بخش گردشگری استان در سال جاری طی شش ماه گذشته سال تنها ۹۰۰ میلیون تومان آن تخصیص داده‌شده است.

 

صنایع دستی

صنایع دستی

وی با اشاره به اعتبارات سه حوزه صنایع‌دستی، گردشگری و میراث فرهنگی در سال جاری و مدت مشابه سال قبل بیان کرد: اعتبارات تملک دارایی حوزه میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان در سال ۹۳ یک میلیارد و ۳۶ میلیون تومان بوده که ۷۰۰ میلیون تومان آن تخصیص یافت و اعتبارات این حوزه در سال جاری ۹۰۰ میلیون تومان بوده است.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد اعتبارات حوزه گردشگری استان در سال گذشته را یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان با تخصیص یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان عنوان و تصریح کرد: اعتبارات بخش گردشگری استان در سال جاری یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان بوده که در شش ماه ابتدای سال جاری ۹۰۰ میلیون تومان آن تخصیص یافت.

 

صنایع دستی

صنایع دستی

باقری افزود: اعتبارات حوزه صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته ۲۸۰ میلیون تومان با تخصیص ۱۹۹ میلیون تومان بوده که اعتبار سال جاری این بخش ۲۱۵ میلیون تومان بوده است.

وی اضافه کرد: یک میلیارد تومان تسهیلات جهت حمایت از شاغلان صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد در کارگروه اشتغال استان در نظر گرفته شد که تاکنون ۱۷۵ میلیون آن را جذب کردیم.

منبع:    http://goo.gl/VU0fHt

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *