بازارچه-های-صنایع‌دستی-9

بازارچه های صنایع‌دستی دروازه حمایتی برای اشتغال خانگی در دوران پساتحریم است

بازارچه های صنایع‌دستی دروازه حمایتی برای اشتغال خانگی در دوران پساتحریم است

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: ایجاد بازارچه های صنایع‌دستی دروازه‌ای حمایتی برای صنعتگران و اشتغال خانگی و ارزان در دوران پساتحریم است.بازارچه های صنایع‌دستی برای تسهیل دسترسی علاقه مندان به صنایع دستی دایر می شود.

 

بازارچه های صنایع‌دستی

بازارچه های صنایع‌دستی

اسدالله درویش امیری در آئین گشایش بازارچه دائمی تولید، فروش و پایانه صادرات صنایع‌دستی در اراک افزود: از ۴۵۰ رشته تخصصی شناخته‌شده صنایع‌دستی در دنیا، ۳۵۰ رشته در ایران وجود دارد و باید با برنامه های هدفمند و حمایت های مؤثر در تولید و بازاریابی، بهره کیفی را در دوران پساتحریم از صنایع‌دستی در ترمیم اقتصادی ایران برد.

 

بازارچه های صنایع‌دستی تهران

بازارچه های صنایع‌دستی تهران

وی اظهار کرد: تنوع محصولات صنایع‌دستی در ایران در شرایط است که اصالت مواد اولیه و سازگار با محیط‌زیست بااستعداد و مهارت هنری صنعتگر همراه است و می‌تواند بازار خوبی را در درآمدزایی و اشتغال ایجاد کند.

 

بازارچه های صنایع‌دستی اهواز

بازارچه های صنایع‌دستی اهواز

معاون امور حقوقی، مجلس و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور اظهار کرد: این سازمان متشکل از سه حلقه و بخش پیوست شده است که مفاهیم رشد و تعالی هنر دستی را در کنار گردشگری و داشته‌ی بکر فرهنگی باهم دارد.

 

بازارچه های صنایع‌دستی گیلان

بازارچه های صنایع‌دستی گیلان

وی گفت: گردشگری نقش مستقیم در اقتصاد کشور دارد و قانون‌گذار که صنایع‌دستی را کنار میراث فرهنگی و گردشگری قرار داده به پیوستگی این سه بخش به‌خوبی واقف بوده است.

 

بازارچه های صنایع‌دستی تبریز

بازارچه های صنایع‌دستی تبریز

درویش امیری توضیح داد: وجود طیف بزرگی از آثار تاریخی و جاذبه های مختلف درصورتی‌که بازدیدکننده و گردشگر نداشته باشد اثرگذاری در اقتصاد ندارد و ارزش و جایگاه آن با گذر زمان کمرنگ می‌شود و باید با برنامه های کارآمد شرایطی مهیا کرد که گردشگران داخلی و خارجی باانگیزه های مختلف ازجمله صنایع‌دستی و میراث کهن و تجارب طبیعت‌گردی، گردش اقتصادی هر تکه از ایران و معیشت خانوارها را متحول کنند.

 

بازارچه های صنایع‌دستی اصفهان

بازارچه های صنایع‌دستی اصفهان

وی گفت: صنایع‌دستی بخشی از هویت فرهنگی ایران است و با تولید کیفی و بر مبنای ذائقه خریداران باید این بعد از حوزه فرهنگ در کنار میراث فرهنگی به شایستگی بدرخشد و به‌حساب آید.درویش امیری، بابیان اینکه صنایع‌دستی فعالیت اقتصادی، صنعتی، هنری و اشتغال‌زایی در کشور است، گفت: سرمایه‌گذاری در این بخش عین فایده است چراکه مواد اولیه آن سهل و ارزان به دست می آیدو فعالیت تولیدی پاک و سازگار با طبیعت محسوب می‌شود. وی اظهار کرد: صنایع‌دستی تراوش ذهن هنرمند، فرهنگ، تاریخ و هنر است که در دستان هنرمند نقش می‌بندد.درویش امیری، بابیان ویژگی های بازارچه صنایع‌دستی گفت: هرچند بازارچه های صنایع‌دستی کوچک و به‌ظاهر محدود هستند ولی کارهای بزرگی در آن ها انجام می‌شود و می‌توانند کانون فعال اشتغال‌زایی باشند.وی افزود: در سال های اخیر به مجموعه صنایع‌دستی بی‌مهری شده و باید با استفاده از ظرفیت و توانمندی هر منطقه بستر رشد و توسعه هنر های سنتی و دستی بومی را مهیا کرد.

 

بازارچه های صنایع‌دستی سیستان

بازارچه های صنایع‌دستی سیستان

وی اظهار کرد: صنایع‌دستی از ظهور بشر تاکنون همراه ما بوده و برخی نادر، کمیاب و حتی نایاب هستند و بخشی از صنایع‌دستی در حال انقراض هستند که باسیاست گذاری هدفمند و علمی این حوزه احیا و به عرصه تولید و رقابت بازگردانده می‌شود.معاون امور حقوقی، مجلس و استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور گفت: هرچه در عرصه صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و گردشگری سرمایه‌گذاری انجام شود، بذری برای اقتصادی پایدار خواهد بود.درویش امیری افزود: فراگیری صنایع‌دستی باعث شده تا هنرهای زیبا به خانه مردم وارد شود و این مهم در سلامت بصری و روانی اشخاص سهم بسزایی دارد.

بازارچه های صنایع‌دستی کرمانشاه

بازارچه های صنایع‌دستی کرمانشاه

وی گفت: صنایع‌دستی از باورهای مردم ناشی شده و زیربنای هنر فرهنگ، تاریخ و مذهب است و این حوزه ریشه در تاریخ و تمدن ما دارد که باید بیش‌ازپیش بارور شود.

وی افزود: بازارچه های صنایع‌دستی در تمامی استان های کشور دایر شده و هدف از این طرح نمایش، فروش و سهولت دسترسی علاقه‌مندان به مصنوعات دستی است.

منبع: http://www.ichto.ir/Home/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1/ID/9004

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *