هنرهای سنتی

تلاش برای تغییر نگاه به صنایع دستی و هنرهای سنتی

تلاش برای تغییر نگاه به صنایع دستی و هنرهای سنتی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: ما برای تغییر نگاه‌ها به صنایع دستی اینجا هستیم تا شما را بیش از این با صنایع دستی آشنا کنیم، ما معتقدیم اگر آشنایی‌سازی در اینجا حاصل شود در کل کشور نیز اتفاق می‌افتد.

هنرهای سنتی

هنرهای سنتی

به گزارش ایسنا، بهمن نامور مطلق به همراه محمدرضا واعظ مهدوی معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و جمعی از مدیران و مسئولان این دو سازمان از نمایشگاه صنایع دستی ایران در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بازدید کرد.معاون صنایع دستی کشور در این بازدید بیان کرد: این نمایشگاه صرفا برای ایجاد چرخه اقتصادی برگزار نشده و ما می‌خواهیم به چرخه فکری دوستان کمک کنیم، اگر نگرش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نسبت به صنایع دستی تغییر کند نگرش کل دولت تغییر خواهد کرد.

 

هنرهای سنتی

هنرهای سنتی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی افزود: خوشحالیم که در راستای برگزاری این نمایشگاه می‌شنویم که صنایع دستی، اشتغالزا، خلاق، ارزآور و جزو صنایع سبز محسوب می‌شود و آینده درخشانی پیش رو دارد و امیدواریم با حمایت و پیگیری به عرصه‌های رقابتی – که متاسفانه در دولت گذشته از آن خارج شده بودیم – بازگردیم.نامور مطلق در ادامه یادآور شد: این پتانسیل در صنایع دستی ما وجود دارد که بتواند به عنوان یکی از مهمترین و اصلی‌ترین بازیگران در عرصه‌های صنایع دستی در دنیا دوباره به شکلی پرقدرت نقش ایفا کند. ظرفیت این اتفاق را دارا هستیم و ان‌شاءالله با همکاری شما هنرمندان به این مهم دست می‌یابیم.

هنرهای سنتی

هنرهای سنتی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور بیان کرد: خوشبختانه ما دارای فعال‌ترین دیپلماسی صنایع دستی دنیا هستیم، امسال اجلاس آسیا و اقیانوسیه در تبریز برگزار شد. همچنین بزرگترین اجلاس صنایع دستی دنیا در سال جاری در اصفهان برگزار می‌شود. خوشبختانه ما درحال بازگشت به عرصه‌های جهانی هستیم و در این زمینه نیازمند کمک و حمایت شما هنرمندان نیز هستیم و امیدواریم که این دست نمایشگاه‌ها آغازی برای گفت‌و گو میان هنرمندان و مسئولان باشد.هنرمندانی از استان‌ اصفهان با آثاری در رشته‌های خاتم‌کاری، میناکاری، قلمزنی، قلمکار، فیروزه‌کوبی، استان گیلان با حصیربافی، مرواربافی، رشتی دوزی، خراطی و منبت چوب، استان آذربایجان شرقی با گلیم‌های دشت مغان و استان تهران نیز با آثاری از شیشه‌گری، زیورآلات سنتی و محصولات چرمی در این نمایشگاه حضور فعال دارند که از ۲۵ تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور دایر است.

هنرهای سنتی

هنرهای سنتی

منبع: http://goo.gl/F4HFBO

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *