تزیین شمع

تزیین شمع با چسباندن گل ها و گیاهان خشک

زمانی که به خرید شمع می‌روید چشمتان به شمع های می‌خورد که با گل های خشک تزیین‌شده‌اند که هم زیبا هستند و هم نسبت به سایر شمع‌ها قیمتی‌تر. تزیین شمع با گل و گیاهان خشک هنری است، که در منزل به‌راحتی قابل‌اجرا است. شما بدون هزینه زیاد خرید شمع های زیبا می‌توانید خودتان در منزل باکمی خلاقیت به تزیین شمع بپردازید.

 

تزیین شمع

تزیین شمع

راه‌های آسانی برای ساخت شمع‌های دکوری وجود دارد.

روش های تزیین شمع

 

در ابتدا گیاهان و گل‌هایی را از باغچه‌ام بچینید و خشک کنید. اگر گل و گیاه خشک ندارید، نگران نباشید. هر فروشگاهی لوازم کاردستی تنوع گسترده ای از این گل‌ها را دارد. بسیاری از افراد دوست دارند تا از گل‌های ابریشمی استفاده کنند، اما دستینو به شما پیشنهاد می‌دهد از گل‌های طبیعی استفاده کنید. یک گزینه‌ی دیگر در صورتی که باغچه ندارید، رفتن به پیاده روی است. زمین‌های پر از گل‌های وحشی “ابزار” های زیبایی را برای دکور و تزئین شمع به شما می‌دهند. بهتر است گل‌هایی را خشک کنید که تخت و مسطح هستند. یک راه ساده و عملیاتی برای خشک کردن گل‌ها این است که آن‌ها را در میان ورق‌های کتاب بگذارید.

 

تزیین شمع با گل و گیاه خشک

تزیین شمع با گل و گیاه خشک

قدمی بعدی ماده اصلی یعنی خود شمع است. باید مطمئن شوید که شمعی که می‌خواهید تزئینش کنید بدون اشک باشد، به صورتی که شمع فقط از دورن بسوزد و آب شود. هرچه قطر شمع بیشتر باشد، کار و تزیئن آن راحت تر خواهده بود.

 

تزیین شمع

تزیین شمع

از یک فروشگاه چسب مورد استفاده در دکوپاژ را تهیه کنید. حالا که ابزارهای لازم را دارید می‌توانید شروع کنید.

 

تزیین شمع

تزیین شمع

برای ساخت بهتر است که کار را بخش بخش کنید تا اینکه به یکباره همه بخش‌ها را در گیر کنید. با این شیوه می‌توانید شمع را با لمس بخشی که خیس نیست بچرخانید. با برس فومی کمی چسب دکوپاژ روی آن قرار دهید. و سپس به آرامی گل‌های خشک را روی چسب فشار دهید. به سلیقه‌ی خود اطراف شمع را تزئین کنید تا جایی که به حد مطلوبتان برسد. وقتی که گل در جای خودشان قرار گرفتند، با دقت لایه دیگری از چسب را روی آن‌ها قرار دهید تا به صورتی در آید که انگار گل‌ها درون شمع قرار دارند.

 

تزیین شمع

تزیین شمع

کار با رنگ‌های مختلف شمع و گل جذاب است، هم چنین می‌توانید شمع‌های مختص خود را برای تعطیلات به خصوص بسازید. بنت القنسول (گل کریسمس) و گل‌های قرمز در شمع‌های سبز برای کریسمس بسیار مناسب‌اند. شمع‌های خاکی رنگ با برگ‌های پاییزی برای شام شب و یک مهمانی دو نفره عاشقانه زیبا می‌شوند. و هر گل بهاری دیگری، مثل لاله یا شکوفه‌های کوچک یاس در شمع‌های پاستلی رنگ و برای عید نوروز عالی هستند. انتخاب شما به وسعت تصورات شما است. بنابراین به سمت باغچه بروید، و گل‌هایی را برای شمع‌هایتان جمع کنید. شما از چیزی که خواهید ساخت به هیجان می‌آیید.

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *