نقاسی روی کیف

سه روش آموزش نقاشی روی کیف

سه روش نقاشی روی کیف

با نقاشی روی کیف چرم طبیعی یا مصنوعی، یک کیف خاص و استثنایی درست کنید. با استفاده از هر کدام از این سه روش کیفی درست کنید که کاملاً منحصر به فرد است.

نقاشی کردن روی چرم طبیعی یا مصنوعی شیوه ای آسان برای تغییر کامل ظاهر یک کیف ساده و معمولی می باشد. شما فقط به رنگ های ارزان قیمت مخصوص چرم و یک قلم مو نیاز دارید تا کار خود را شروع کنید و اثری زیبا به وجود آورید. شما حتی به مهارت هنری خاصی نیاز ندارید تا طرح های زیبای هندسی یا آبستره خلق کنید، ولی می توانید از این تکنیک ها نیز استفاده کنید تا کارهایی با طرح های پیچیده تر و ظریف تر و با جزئیات بیشتر به وجود آورید. در این مقاله، سه روش آسان را برای استفادۀ شما توضیح خواهیم داد.

نقاسی روی کیف

نقاشی روی کیف

شما می توانید چرم طبیعی، یا چرم مصنوعی ویا حتی وینیل خریداری کنید. وینیل را می توان در رنگ ها و بافت های مختلف در قسمت دکوراسیون خانۀ یک پارچه فروشی یافت. هنگام خرید، حتماً پارچۀ وینیل را لمس کنید و دقت کنید که چه حالت و بافتی دارد. پارچه های وینیل از لحاظ وزن و کارکرد تفاوت نسبتاً زیادی با هم دارند. بعضی از آنها سفت و خشک و سنگین هستند، در حالی که بعضی دیگر آنقدر نرم و لطیف هستند که نیاز به لایی دارند تا بتوان به آنها شکل داد.رنگ های مخصوص چرم، رنگ های آکریلیک هستند که مخصوص کار روی چرم طبیعی یا مصنوعی ساخته شده اند. گرچه شما می توانید رنگ آکریلیک معمولی را تهیه و استفاده کنید، رنگ های مخصوص چرم خیلی گران تر نیستند و طوری ساخته شده اند که به چرم بچسبند و به مرور پوسته پوسته و کنده نشوند و یا ترک نخورند. در آزمایش هایی که انجام دادیم به این مسئله پی بردیم که این نوع رنگ ها حتی در برابر رطوبت و حرارت اتوی بخار مقاوم هستند.

نقاسی روی کیف

نقاشی روی کیف

به منظور تکمیل این تکنیک ها، شما به مجموعه ای کوچک از قلم مو نیز نیاز دارید. قلم موهایی را انتخاب کنید که بتوانید با آنها طرح های ظریف و پر از جزئیات به وجود آورید. اگر تصمیم به ایجاد قسمت های بزرگ رنگی دارید، یک قلم مو هم برای رنگ کردن سطح های بزرگتر تهیه کنید.قبل از شروع فرآیند نقاشی کردن، رنگتان را روی تکه هایی از آنچه که انتخاب کرده اید یعنی چرم طبیعی یا مصنوعی و یا وینیل امتحان کنید. این فرصت خوبی است تا با رنگ و طرح آزمایش کنید. سعی کنید تا چندین نمونه رنگ کرده و ماتی رنگ تان را امتحان کنید. امکان دارد که بعضی از رنگ ها دو و یا حتی سه لایه لازم داشته باشند تا یکدست به نظر برسند. در کل، بهتر است که چندین لایۀ نازک رنگ برای کار استفاده کرد تا این که یک لایۀ ضخیم به کار برد.اگر متوجه شدید که رنگ به چرم یا وینیل نمی چسبد، امکان دارد که آنها به لایه ای از سیلیسیم آغشته شده باشند. قبل از رنگ کردن یک نمونۀ دیگر از یک مادۀ تمیز کنندۀ چرم برای پاک کردن این لایه استفاده کنید.

نقاسی روی کیف

نقاشی روی کیف

وقتی تصمیم گرفتید که چه رنگ هایی به کار ببرید، تکه های چرم طبیعی یا مصنوعی را که می خواهید روی آنها طرح ایجاد کنید، ببرید. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید، ما از طرح کیف «والنسیا» برای درست کردن کیف های کوچک بدون دسته استفاده کرده ایم. قبل از دوخته شدن کیف، هر یک از طرح ها روی تکه های چرم نقاشی شده اند. این کار باعث می شود که اگر هنگام نقاشی اشتباهی رخ دهد، به آسانی بر طرف گردد. در ادامه سه تکنیکی را شرح می- دهیم که می توانید برای ایجاد این طرح ها استفاده کنید.

نقاشی روی کیف

نقاشی روی کیف

 

روش اول نقاشی روی کیف

طرح های بدون استفاده از ابزار

آسان ترین روش آن است که طرح هایی را با قلم موی خود و بدون استفاده از هر گونه ابزاری به وجود آورید و بکشید. این شیوه برای طرح های آبسترۀ ساده که ظاهری طبیعی دارند، مانند این خال خال ها با اندازه های نا منظم، مناسب است.

نقاشی روی کیف

نقاشی روی کیف

با استفاده از قلم مو روی تکۀ چرمتان طرح بکشید. این کار باید ظاهری طبیعی و نامنظم داشته باشد، بنابراین زیاد نگران اشتباهات کار نقاشی نباشید. نامنظمی های کوچک جزئی از ظاهر این شیوه از نقاشی است. اگر اشتباه بزرگی انجام دادید، یک تکه پنبه را به پاک کنندۀ لاک ناخن (استون) آغشته کرده و کار را درست کنید.

روش های دیگر را در مقالات بعدی برای شما علاقه مندان ارائه خواهیم داد.

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *