تاج گل سر

آموزش درست کردن تاج گل سر عروس و دختربچۀ ساقدوش

آموزش درست کردن تاج گل سر عروس و دختربچۀ ساقدوش

وقتی تاج گل سر برای هر مدل امروزی لباس عروس و هر سبک عروسی استفاده می‌شوند، بلافاصله ظاهر عروس ها، ساقدوش ها و دختربچه های ساقدوش را به‌کلی تغییر می‌دهند. تاج گل سر تاریخی غنی دارند و به دوران یونان و روم باستان برمی‌گردند و در حال حاضر هم در سراسر دنیا در شوهای مد و عکاسی های مد استفاده می‌شوند. با این تاج های گل می‌توانید زیبایی و طراوت بیشتری به‌روز عروسی و لباس عروسی‌تان ببخشید.

تاج گل سر

تاج گل سر

درست کردن این تاج گل‌ سر کاری جالب و لذت‌بخش است و شما می‌توانید تاج گل سر دلخواه خود را آن‌طور که تصور کرده‌اید به وجود آورید. پس‌کار را با انتخاب گل های موردعلاقۀ خود شروع کنید. آنچه در زیر آمده، آموزش مرحله‌به‌مرحله ای است که به‌منظور تبحر یافتن شما در این کار طراحی‌شده است.

تاج گل سر

تاج گل سر

وسایل مورد نیاز تاج گل سر

 • اسپری رنگ (رنگ چوب براق و رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای)
 • شاخه‌ای که شاخه‌های کوچک‌تری از آن منشعب شده (١٢٠ سانتیمتری)
 • گیاه برگ نقره‌ای
 • یک شاخۀ کوچک برگ‌بو
 • گل صدتومانی ابریشمی
 • رز سنتیفولیا
 • گل آلاله
 • نوار چسبی پوشش ساقه
 • سیم های به رنگ سبز (قطر ٥٦/٠ و ٤٦/٠ میلی‌متری)
 • تفنگ چسب حرارتی و چسب حرارتی
 • قیچی باغبانی
تاج گل سر

تاج گل سر

مرحلۀ ١

کار را با اندازه گرفتن سرهایی آغاز کنید که می‌خواهید برای آن‌ها حلقۀ گل درست کنید تا تصوری از مقیاس کار به دست آورید. سپس شاخه‌ای را که تاج گل اصلی را تشکیل می‌دهد، بچینید و به‌آرامی آن را خم کرده تا به شکل دایره با اندازۀ موردنظرتان درآید. (برای حلقه های گل دختربچه های ساقدوش طول روبانی را که برای بستن حلقه‌گل به پشت سر استفاده خواهید کرد، در نظر بگیرید). دو انتهای شاخه را با نوار چسبی مخصوص پوشش به هم وصل کنید. این شاخه را با اسپری رنگ کنید واگذارید تا خشک شود. یک پیشنهاد عالی: ما دوشاخۀ مختلف استفاده کردیم و آن‌ها را با دورنگ متفاوت اسپری کردم تا کنتراستی ملایم به وجود آوریم.

تاج گل سر

تاج گل سر

مرحلۀ ٢

گل‌های ابریشمی موردعلاقۀ خود را برای استفاده در تاج گل انتخاب کنید. ما ترکیبی از رزهای سنتیفولیا و گل‌های صدتومانی بهرنگ‌های صورتی و ارغوانی را انتخاب کردیم و از برگ های سبزرنگ استفاده کردیم تا ترکیب رنگی را به وجود آوریم که بسیار جلب‌توجه می‌کند اما درعین‌حال زیبا و ملایم است. برای ساقدوش ها یا عروس ترکیبی ازگل‌های کوچک و متوسط را امتحان کنید تا طرحی جالب‌توجه و هماهنگ را به وجود آورید. به دور ساقۀ هر یک از گل ها و برگ های مصنوعی سیم بپیچید. در پایان این کار ساقه ها را با نوار چسبی پوشش دهید تا سیم ها مشخص نباشند.

تاج گل سر

تاج گل سر

مرحلۀ ٣

گل ها و برگ ها را به‌صورت شاخه های کوچک بیارایید و سپس آن‌ها را با استفاده از سیم قطر ٤٦/٠ میلی‌متری در دو جا به تاج وصل کنید. محل های اتصال را با نوار چسبی پوشش دهید تا سیم و محل اتصال معلوم نباشند. در نمونۀ بالا ما گل ها را در یک‌طرف تاج دسته کرده ایم، اما اگر بخواهید، می- توانید تاجی را درست کنید که دورتادورش گل داشته باشد.

تاج گل سر

تاج گل سر

مرحلۀ ٤

تفنگ چسب حرارتی را گرم‌کنید و برگ‌هایی را به پشت تاج درجایی که گل ها را متصل کرده‌اید، بچسبانید تا روش اتصال را مخفی کنند. در ضمن این کار باعث می‌شود تا عروس و دختربچه های ساقدوش هنگام استفاده از تاج راحت باشند.

در عکس هایی که در بالا مشاهده می‌کنید، طرح دیگری از حلقۀ گل برای دختربچۀ ساقدوش نشان داده‌شده است. در این تاج گل، گل های کوچک‌تر وگل های ابریشمی بافاصله قرارگرفته‌اند تا حلقه ظاهر ظریف‌تری داشته باشد. در این کار از تفنگ چسب حرارتی به‌جای سیم برای وصل کردن گل‌ها استفاده‌شده است که می‌توانید به‌آسانی در آن تبحر یابید. در این طرح از روبان ساتن سفید استفاده کرده‌ایم. استفاده از روبان امکان دیگری را برایتان فراهم می‌کند تا رنگ های موردنظر در عروسی‌تان را در کل تم بگنجانید.

تاج گل سر

تاج گل سر

حلقه های گل کامل شده با طرح هایی نسبتاً متفاوت برای عروس ها، ساق دوش ها و دختربچه های ساقدوش را در بالا مشاهده می‌کنید. امیدواریم که از درست کردن این تاج های گل لذت ببرید.

 

 

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *