وسایل دورریختنی

آموزش خلق هنرهای دستی با وسایل دورریختنی

آموزش خلق هنرهای دستی با وسایل دورریختنی

درباره ساخت هنرهای دستی با وسایل دورریختنی در مقاله ای در قبل صحبت کردیم. درآن مقاله درباره وسایل دورریختنی پلاستیکی و آنچه از آنها می توان ساخت صحبت کردیم. اکنون با کاغذ و مقوا و ظروف نگهدارنده روش هایی برای خلق هنرهای دستی بیان می کنیم.

کاغذ و مقوا

وسایل دورریختنی

وسایل دورریختنی

١) درست کردن زیر بشقابی با کیسۀ کاغذی قهوه ای ــ بالاخره با این روش خلاقانۀ تبدیل اشیای دور انداختنی به هنرهای دستی از کیسه های کاغذی قهوه ای رنگی که خواربار فروشی خریدتان را در آنها می گذارد، استفاده کنید. این روش مرحله به مرحله شما را راهنمایی می کند تا کیسه های کاغذی قهوه ای رنگ قدیمی خود را به زیر بشقابی هایی زیبا تبدیل کنید.

وسایل دورریختنی

وسایل دورریختنی

٢) خودکارهای رنگارنگ کاغذی ــ از کاغذهای قدیمی برای تزئین خودکارهای بی رنگ و رو استفاده کنید. خلاقیت خود را به کار ببرید و هر خودکار را کمی متفاوت تزئین کنید. طولی نمی کشد که خودکاری برای هر روز هفته داشته باشید.

وسایل دورریختنی

وسایل دورریختنی

٣) درست کردن پاپیون بسته بندی هدیه ــ آیا از خرید پاپیون های بسته بندی هدیه برای تزئین کادوی خود خسته شده اید؟ این پاپیون های زیبای بسته بندی هدیه کاملاً از روزنامه های قدیمی درست شده اند. با این هنر دستی هم صرفه جویی کنید و هم خلاقیت خود را به نمایش بگذارید.

وسایل دورریختنی

وسایل دورریختنی

٤) خلق کار هنری با جعبۀ پیتزا ــ پس از دور انداختن جعبه های پیتزا استفادۀ دیگری از آنها نمی شود. بنابراین با این روش از آنها اثر هنری زیبایی خلق کنید. جعبه های پیتزا را به بوم های نقاشی تبدیل کنید و ایده های ذهن خلاقتان را روی آنها به تصویر بکشید. حتی با استفاده از تکه های کاغذ کهنه و قدیمی یک کلاژ درست کنید.

تبدیل ظروف نگهدارنده به ظروف نگهداندۀ جدید

وسایل دورریختنی

وسایل دورریختنی

١) ظرف (گلدان) گل مینا ــ این ظرف (گلدان) زیبا از یک ظرف پلاستیکی کهنه درست شده است. از چیزی که معمولاً دور انداخته می شود استفاده کنید و آن را به یک شیء زیبا تبدیل کنید.

وسایل دورریختنی

وسایل دورریختنی

٢) جا مدادی ساخته شده از جعبۀ بلغور جو دوسر ــ آیا هر روز صبح از خوردن بلغور جو دوسر لذت می برید؟ وقتی که محتویات جعبه تمام شد، آن را به یک جا مدادی زیبا تبدیل کنید. این جا مدادی را به روش منحصر به فرد خودتان تزئین کنید تا نمایانگر ذوق و سلیقۀ شما باشد.

وسایل دورریختنی

وسایل دورریختنی

٣) گلدان از ظرف بازیافتی ماست ــ پرورش دادن گیاه احساس خوبی به انسان می دهد. از یک ظرف قدیمی ماست یک گلدان درست کنید. این کار هنری نه تنها زیبا به نظر خواهد رسید و درست کردن آن لذت بخش خواهد بود، بلکه ظرف ماست را از گورستان زباله نجات خواهد داد.

وسایل دورریختنی

وسایل دورریختنی

٤) قوطی بیسکویت تغییر داده شده ــ از یک قوطی بیسکویت قدیمی استفاده کنید و این جعبۀ زیبا را برای نگهداری هر آنچه که می خواهید، بسازید. آن را به صورت دلخواهتان تزئین کنید. همه به شمای هنرمند بستگی دارد.

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *