گردنبند سنگی

آموزش ساخت گردنبند سنگی با سنگ های رودخانه ای

آموزش ساخت گردنبند سنگی با سنگ های رودخانه ای

خیلی از افراد از من سؤال کرده اند که چگونه توی سنگ های رودخانه ای را خالی کرده ام و با آنها گردنبند سنگی ساخته ام. به همین دلیل از روش کار ساخت گردنبند سنگی امروزم عکس گرفته ام تا به شما نشان دهم.

توصیه می کنم که سنگ های رسوبی نرم تری را با مته سوراخ کنید (ماسه سنگ، سنگ آهک و غیره). وقتی که ساحل رودخانه را برای یافتن سنگ زیر و رو می کنید، این نوع سنگ ها را می توانید از شکل کاملاً گردشان بشناسید. احتمالاً آنهایی که شکل گرد ندارند سنگ های محکم تری مانند سنگ آذرین یا سنگ دگرگونی هستند، و ممکن است هنگام سوراخ کردن با مته بشکنند یا حتی باعث شکستن سر مته شوند.

وسایل و لوازم مورد نیاز

 • یک ابزار چرخشی با سرعت بالا ( من یک دریل فشاری بزرگ دست دوم دارم) البته مدل ها و مارک های مختلف دریل در بازار موجود است.
 • یک عدد سر متۀ توخالی سر الماسۀ حفاری کوچک (قطر ٢ میلیمتر) و یک عدد بزرگ (قطر ١٠ میلیمتر)
 • یک ظرف پلاستیکی برای آب تا بتوانید سنگ را زیر آب دریل کنید (من از یک کاسۀ قدیمی استفاده می کنم). دریل کردن زیر آب باعث خنک شدن سر مته می شود که سرعت سوراخ کردن را بالا می برد، و نمی گذارد حرارت سنگ بیش از حد افزایش پیدا کند.
 • آچار فرانسه برای نگه داشتن سنگ هنگام سوراخ کردن
 • عینک ایمنی
 • سنگ های رسوبی کوچک

دستورالعمل

 1. عینک ایمنی را به چشم بزنید و سنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 2. سر متۀ کوچک را به ابزار چرخشی وصل کنید.

  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

 3. با استفاده از آچار فرانسه، سنگ را محکم در کاسه و درست زیر آب نگه دارید. شما قرار است کنار سنگ را سوراخ کنید (نه سطح آن را). این کار کمی تمرین لازم دارد. در ابتدا، سنگ های من مرتب به بیرون پرتاب می- شدند، اما حالا دیگر یاد گرفته ام چگونه آنها را محکم و ثابت نگه دارم.

  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

 4. ابزار خود را روشن کنید و آن را عمود به کنار سنگ نگه دارید. محکم و در عین حال با احتیاط فشار دهید. دستی که سنگ را نگه داشته، نچرخانید. در غیر این صورت سنگ ترک خواهد خورد. آب کدر خواهد شد، اما عیبی ندارد. کار سوراخ کردن را به همین صورت ادامه دهید تا سر مته دیگر نتواند بیشتر جلو رود.
 5. سنگ را بچرخانید و سوراخی کوچک در طرف مقابل آن دریل کنید.

  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

 6. سر متۀ کوچک را درآورید و سر متۀ بزرگ را به ابزارتان وصل کنید.

  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

 7. حالا با استفاده از آچار فرانسه سنگ را زیر آب نگه دارید و به آرامی سوراخ کردن سطح سنگ را آغاز کنید. این کار را ادامه دهید تا سر مته از طرف دیگر سنگ بیرون آید.
  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

 8. آچار فرانسه را کنار گذارید. ابزار چرخشی را روشن نگه دارید و در حالی که سنگ را ثابت در دستان خود نگه داشته اید، سر مته را محکم به کناره های داخلی سنگ توخالی شده فشار دهید تا لبه های زبر را صاف کند.

  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

 9. سنگ خود را با آب بشویید و کار تمام است.

  گردنبند سنگی

  گردنبند سنگی

تمام آنچه که باید انجام بدهید همین است. اگر بخواهید، می توانید سنگ هایتان را با دستگاه مخصوص پرداخت جواهرات صاف وصیقلی کنید، اما من همان شکل طبیعی و ناصاف را ترجیح می دهم.

گردنبند سنگی

گردنبند سنگی

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *