آموزش دوخت کیف پول

آموزش دوخت کیف پول به شکل کوفته

چگونگی درست کردن کیف پول کوچک به شکل کوفته

اینکیف پول کوفته ای شکل، کیفی بانمک و گرد و قلنبه است که اندازۀ مناسبی دارد و سکه ها و اسکناس های تا شدۀ شما به راحتی در آن جای می گیرد. اگر شما دوزندۀ باتجربه ای هستید، درست کردن این کیف پول با این شکل جالب برایتان بسیار آسان است. شما فقط به پارچه، پارچۀ آستری، مقداری نخ و یک زیپ نیاز دارید.

قسمت اول: آماده کردن الگوها

کیف پول

کیف پول

١-شکل ابتدایی کیف پول را روی کاغذ الگو بکشید. طرح کلی را که در شکل به رنگ سیاه نشان داده شده، به همان صورت بکشید. خطوط طرح خارجی این شکل برای پارچۀ بیرونی کیف و نیز پارچۀ آستری آن می باشد (دقت کنید آستر کیف و نه لایی پنبه ای)، در حالی که دو طرح داخلی برای لایی پنبه ای یا نمدی کیف پول است (شکل هر کدام از این دو طرح کمی شبیه به تاج می باشد). این شکل های کشیده شده الگو را تشکیل می دهند. توجه داشته باشید که اندازۀ این الگو بستگی به اندازه ای دارد که برای کیف پول در نظر دارید، بنابراین اندازۀ آن را مطابق میلتان تنظیم کنید.

  • وقتی که تصمیمتان را در مورد اندازۀ کیف گرفتید، ٥/٢ سانتیمتر برای درز به پارچۀ بیرونی اضافه کنید. تکه- های لایی پنبه ای یا نمدی به همان صورتی قرار می گیرند که در تصویر الگو نشان داده شده است؛ بنابراین هنگامی که آنها را به اندازۀ مورد نظرتان می کشید، دقت کنید که فاصلۀ این تکه ها با طرح خارجی از تمام جهات یک اندازه باشد، برای مثال ٥ سانتیمتر یا هر مقداری که مناسب ابعاد مورد نظر شما باشد (این فاصله بستگی به اندازه ای دارد که شما برای کیف انتخاب کرده اید).
کیف پول

کیف پول

٢- الگوهای کاغذی را ببرید. شما از الگوی پارچۀ بیرونی برای آستری هم استفاده خواهید کرد، بنابراین با دقت از آن استفاده کنید.

قسمت دوم: بریدن پارچه

کیف پول

کیف پول

١- الگوی پارچۀ بیرونی کیف پول را روی پارچۀ مورد نظر قرار دهید. آن را با سوزن ته گرد روی پارچه ثابت کنید. پارچه را یک تکه طبق الگو ببرید.

کیف پول

کیف پول

٢- کار مرحلۀ ١ را برای پارچۀ آستری انجام دهید. الگو را روی پارچۀ آستری گذاشته و با سوزن ته گرد ثابت کنید. سپس پارچه را طبق شکل ببرید.

کیف پول

کیف پول

٣- الگوی لایی را روی لایی پنبه ای یا نمدی قرار دهید. دو تکۀ لایی را ببرید.

کیف پول

کیف پول

٤- دو تکه لایی را به پشت پارچۀ بیرونی کیف وصل کنید. آنها را همانطور که در تصویر این مرحله نشان داده شده، قرار دهید. این تکه های لایی از له شدن کیف هنگام استفاده جلوگیری می کنند. برای وصل کردن لایی ها چسب مخصوص پارچه به کار ببرید. بعد از انجام این کار پارچه آمادۀ دوختن است. برای آنچه که باید در این مرحله جلوی خود داشته باشید، تصویر را ببینید.

 

ادامه آموزش را در مقاله بعدی ارائه خواهیم داد.

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *