مینیاتور

سعدآباد در روز فردوسی شاهد آثار جدید فرشچیان

دو اثر جدید استاد محمود فرشچیان با نام های سیمرغ و محیط زیست، در روز بزرگداشت فردوسی در کاخ موزه سعدآباد تهران رونمایی شد

به گزارش ایرنا، روز شنبه آیین رونمایی از دو اثر جدید استاد  در فضای باز مقابل موزه استاد فرشچیان با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

فرشچیان

فرشچیان

در این مراسم که با سخنرانی بیوک موسوی رییس مجموعه سعدآباد، حسن بلخاری استاد و پژوهشگر هنر، محمد مجابی معاون سازمان محیط زیست، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی همراه بود، حدود ۲۰۰ نفر از هنرمندان و علاقه مندان به آثار استاد حضور داشتند.

مینیاتور

مینیاتور

پس از اتمام مراسم رسمی در محوطه باز موزه، از این دو اثر در داخل موزه منسوب به استاد فرشچیان رونمایی شد.سیمرغ در فرهنگ ایرانی نماد حکمت و فرزانگی و خردورزی ایرانیان است.

مینیاتور

مینیاتور

استاد محمود فرشچیان متولد بهمن ۱۳۰۸ در اصفهان، بزرگترین مینیاتوریست و نقاش و نگارگر ایرانی است که بنیانگذار مکتب منحصر به فرد خود در نقاشی ایرانی است که کسب مدال طلای جشنواره بین المللی هنر امریکا، نشان درجه یک هنر ایران، تندیس اسکار و نخل طلایی ایتالیا و اروپا تنها بخشی از مجموعه افتخارات و عناوین پرشمار این چهره ماندگار ایرانی است.

مینیاتور

مینیاتور

تابلو عصر عاشورای استاد  معروفترین و مشهورترین نقاشی تاریخ ایران در بین مردم ایران زمین است.

 

 

منبع : http://www.donyayesafar.com/n/6426#ixzz48f6IaLOA

برای خرید صنایع دستی و محصولات دست ساز هنری کلیک کنید

خرید صنایع دستی و دست ساز های هنری از دستینو
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *